Konkurs Paradyż Designers – III

Data dodania: 20.12.2023 | Aktualizacja: 20.12.2023, 12:33:41

Paradyż Designers – III edycja konkursu, tym razem na skalę międzynarodową!

Trwa III edycja konkursu Paradyż Designers. Tym razem Ceramika Paradyż inauguruje edycję międzynarodową z Jürgen Mayer H. jako przewodniczącym jury. Projektanci, architekci i studenci kierunków artystycznych zmierzą się z sobą w kilku kategoriach dotyczących projektowania przestrzeni z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D. Pula nagród to ponad 40 000 EURO, w tym możliwość wyjazdu do Mediolanu na Salone del Mobile. 

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa z kilku powodów. Międzynarodowy zasięg konkursu znalazł odzwierciedlenie również w składzie jury, którego przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Prócz atrakcyjnych nagród finansowych autorzy najlepszych prac będą mieli okazję pojechać na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile w kwietniu 2024 r. 

Przewodniczący jury konkursu, to założyciel uznanej pracowni berlińskiej J. MAYER H., której projekty charakteryzują się nonszalanckim, niemal rzeźbiarskim podejściem do bryły i odważnym wdrażaniem nowych technologii w struktury budynków.  

Znaczącym wsparciem w procesie oceniania nadesłanych prac konkursowych będzie David Basulto, uznany architekt, który pracował także jako kurator na wielu biennale architektonicznych oraz był członkiem jury licznych konkursów branżowych. Jest również pomysłodawcą i zarazem redaktorem naczelnym ArchDaily, jednego z najczęściej odwiedzanych serwisów poświęconych architekturze na świecie. 

Zwycięzców wskażą także: Didier Faustino (światowej sławy architekt i artysta,  który w centrum swoich prac stawia relacje między przestrzenią, bryłą i ciałem), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka i prezeska Stowarzyszenia Architektów Polskich),Oskar Zięta (architekt i artysta, nazywany jest rzeźbiarzem 4.0, autorem nowatorskiej metody formowania stali ciśnieniem wewnętrznym FiDU), Ewa P. Porębska (z wykształcenia architektka, kuratorka i krytyczka architektury oraz redaktorka naczelna miesięcznika „Architektura-Murator”), Szymon Hanczar (architekt i artysta, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej ASP i wykładowca na tej uczelni), Przemo Łukasik (architekt i założyciel studia projektowego medusagroup), Magdalena Federowicz-Boule (architektka, prezeska i dyrektorka kreatywna pracowni architektonicznej Tremend), Jo Jurga (dr Joanna Jurga zawodowo zajmuje się projektowaniem przestrzeni i produktu, innowatorka oraz specjalistka projektowania zorientowanego na poczucie bezpieczeństwa), Aldona Chudzicka (w Ceramice Paradyż zajmuje stanowisko dyrektorki do spraw rozwoju produktu). W składzie jury znalazł się również Alek Pluta z Nomadd Studio, który za projekt „Pottery Workshop” zdobył pierwsze miejsce w poprzedniej edycji konkursu.

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury. Twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob, ambasador Lafarge Holcim Award, międzynarodowego konkursu promującego zrównoważone budownictwo oraz członek grupy ekspertów prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award.

Ceramika Paradyż to jedna z nielicznych firm na świecie produkująca spieki wielkoformatowe TRI-D z wykorzystaniem innowacyjnej technologii umożliwiającej uzyskanie efektu barwnych „żył” 
w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków, naśladujące naturalny surowiec oferują nieograniczone możliwości projektowe w dowolnym stylu, od klasycznego, po nowoczesny minimalizm.

I to właśnie ten piękny i funkcjonalny materiał jest tematem projektów uczestników konkursu. Głównym zadaniem jest stworzenie aranżacji przestrzeni w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D. Łączna pula nagród finansowych opiewa na kwotę ponad 40 000 EURO.

Inauguracja konkursu odbyła się podczas konferencji na targach Warsaw Home & Contract 
8 listopada 2023 roku. Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lutego 2024 roku. Laureatów trzeciej edycji konkursu Paradyż Designers poznamy pod koniec marca 2024 roku.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.paradyzdesigners.com

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę