Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP

Data dodania: 02.10.2020 | Aktualizacja: 05.10.2020, 12:47:39

Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP

W dniu 24 września 2020 r. o godz. 13:00 w siedzibie ZG SARP w Warszawie ul. Foksal 2 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w „Konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie  Architektów  Polskich SARP oraz Bund Deutscher Architekten BDA.

Konkurs skierowany był do studentów wydziałów architektury, a jego celem było zwiększenie rozpoznawalności i dalsza promocja Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP, poprzez uzyskanie spójnej identyfikacji wizualnej. Nagroda BDA – SARP przyznawana jest od 19 lat za najlepszy projekt dyplomowy magisterski PL/DE, którego autor uzyskał w roku poprzednim stopień magistra inżyniera architektury, a którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. Finał Nagrody wraz warsztatami z odbywa się przez 4 dni każdego roku w maju/czerwcu, naprzemienne w Polsce lub w Niemczech.

Jury w składzie: arch. Jacek Lenart (przewodniczący Jury, SARP), Prof. Ryszard Wilk (Wiceprzewodniczący Jury, SARP), arch. Jan Wirth (członek Jury, BDA), dr Olaf Bahner. (członek Jury, BDA), arch. Grzegorz Stiasny (członek Jury, SARP), Agnieszka Mietlicka (sekretarz organizacyjny ze strony SARP, bez prawa głosu), postanowiło przyznać:

Nagrodę Główną w wysokości 5000 PLN

Panu Mikołajowi Niewęgłowskiemu

Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za oryginalny logotyp „Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP”, który stanowi zupełnie nowe spojrzenie na wspólna granicę Niemiec i Polski jako znaku. Znaku, nie podziału, a łącznie, gdzie prosty ścieg krawiecki zszywa wysiłek BDA i SARP w sięganiu po lepsze w kreowaniu wspólnej przestrzeni.

Jury postanowiło również przyznać 

trzy równorzędne wyróżnienia honorowe

Pani Karolinie Kajdzie

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za czytelnie architektoniczny w wyborze języka znak graficzny, będący bezspornym formalnie symbolem niemiecko-polskiej wspólnoty w kształtowaniu myśli o budowie przestrzeni.

oraz

Pani Aleksandrze Żak i Panu Michałowi Starzakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie  przyznano za wyraz estetyczny wielowarstwowej formy kolorowego medalu zawierającego w abstrakcyjnej formie odniesienia  do narodowych barw Polski i Niemiec. Jury doceniło kreatywność  zawierającej wiele wariantów zastosowań projektu łącznie z propozycją  projektu znaczków pocztowych

i

Panu Krzysztofowi Żakowi

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano za jasny i zwięzły język, który przekłada niemiecko-polską relację na piękną współczesną grafikę. Rzeźba reprezentuje szczególną zmysłowość dzięki ręcznie wykonanej materialności.

Konkurs zorganizowano przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

 


Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę