Konkurs KOŁO "Projekt Łazienki 2021"

Data dodania: 05.10.2021 | Aktualizacja: 05.10.2021, 10:36:03

Przypominamy, że to już ostatnia chwila na zgłoszenie udziału w konkursie KOŁO „Projekt Łazienki 2021”!

Termin nadsyłania prac mija w najbliższy poniedziałek, 11. października o godz. 23:59, jednak zachęcamy do przesłania projektów z wyprzedzeniem – pliki projektowe, z uwagi na swoją wagę, potrzebują od kilku do kilkunastu minut na załadowanie. Przypominamy też, że w godzinach wieczornych strona będzie najbardziej przeciążona. 

Zaprojektuj toaletę dla Tatrzańskiego Parku Narodowego i wygraj 19 tys. złotych! Nie czekaj, prześlij swój projekt już dziś!

www.konkurskolo.pl

Zaprojektuj toaletę publiczną i wygraj 19 tys. złotych! Został tylko tydzień!

Odbywający się corocznie od 23 lat konkurs KOŁO na projekt toalety publicznej to dla młodych architektów okazja do sprawdzenia umiejętności, konfrontacji swojego sposobu myślenia z wizjami innych uczestników, a także szansa na wysoką nagrodę pieniężną, staż w znanym biurze projektowym oraz zaistnienie w mediach. Tegoroczna edycja wielkimi krokami zbliża się ku końcowi – termin przysyłania zgłoszeń mija 11 października.

Konkurs KOŁO „Projekt Łazienki 2021” wystartował pod koniec maja bieżącego roku. Zadaniem w tegorocznej edycji jest zaprojektowanie toalety publicznej dla Tatrzańskiego Parku Narodowego. To już ostatnia chwila na rejestrację na stronie konkursowej oraz wgranie projektu. Termin przysyłania zgłoszeń mija 11 października. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w konkursie. 

Prace zostaną ocenione przez znakomite jury, w którym zasiadają: dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz – kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates, sędziaSARP Warszawa, Robert Konieczny – architekt, założyciel pracowni KWK Promes, Magdalena Federowicz-Boule – prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend, sekretarz Warszawskiego Oddziału SARP, sędzia SARP, prof. Jan Sikora – wykładowca na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, założyciel pracowni projektowej Sikora Wnętrza, Przemo Łukasik – architekt, współzałożyciel pracowni Medousagroup, Aleksandra Kozłowska – laureatka konkursu „Projekt Łazienki 2018”, obecnie związana z pracownią KWK Promes, Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit sp. z o. o., Filip Zięba – zastępca dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, Ewa Holek-Krzysztof z Działu Komunikacji i Wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego, Agnieszka Grzegorczyk – przedstawicielka Gminy Kościelisko, Jan Karpiel-Bułecka senior – architekt, popularyzator folkloru góralskiego, Marcin Rząsa – artysta rzeźbiarz z Zakopanego.

Główną nagrodą w konkursie „Projekt Łazienki 2021” jest 19 tys. zł, nagrody pieniężne dostaną także laureaci wyróżnionych prac. Ponadto do wygrania są dwa staże w renomowanych biurach projektowych. Łączna pula nagród wynosi 50 tys. złotych.

Projekt toalety publicznej to nie lada wyzwanie dla architektów – miejsce jest specyficzne, dzikie, naturalne. Człowiek jest w nim tylko gościem. Z ankiety przeprowadzonej w związku z konkursem wśród turystów odwiedzających góry wynika, że stan sanitarny na szlakach pozostawia wiele do życzenia. Każdy uczestnik konkursu powinien zapoznać się z Raportem, który powstał na bazie odpowiedzi respondentów – znajduje się w nimi wiele informacji na temat tego, czego brakuje w ubikacjach koło szlaku, co powinno się w nich znaleźć, co jest dla użytkowników problematyczne itd.

Pełny Raport jest dostępny na stronie: https://konkurskolo.pl/blog/raport-co-turysci-sadza-o-stanie-sanitarnym-w-gorach-wyniki-ankiety/

Wszelkie informacje na temat konkursu – regulamin, mapy, wytyczne na temat projektu, harmonogram itp. znajdują się na stronie www.konkurskolo.pl.

Zachęcamy także do zapoznania się z ciekawymi, dodatkowymi materiałami zamieszczonymi na stronie www.konkurskolo.pl: filmami z wypowiedziami jurorów, tekstami na blogu, informacjami na temat stylu podhalańskiego itp. 


Konkurs KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowany przez firmę Geberit budzi ogromne zainteresowanie wśród początkujących architektów i studentów architektury, których zadaniem jest stworzenie projektu toalety publicznej. Partnerem tegorocznej edycji został Tatrzański Park Narodowy, który na miejsce projektu wybrał Dolinę Chochołowską. 

Konkurs zwraca uwagę na deficyt toalet publicznych w Polsce oraz na często pozostawiające wiele 
do życzenia warunki panujące w ogólnodostępnych ubikacjach. Przez ponad dwadzieścia lat, dzięki organizatorowi, partnerom, a także autorom najciekawszych zgłoszeń powstały nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne toalety w wielu miejscach w Polsce.

Laureatów 23. edycji wyłoni znakomite jury, w którego gronie zasiadają eksperci z branży projektowej. Pula nagród wynosi ponad 50 tys. złotych. Termin przesyłania zgłoszeń 11.10.2021. 

Wszelkie informacje, wytyczne projektowe, harmonogram oraz regulamin są dostępne na stronie  https://konkurskolo.pl/

Partnerzy:
Tatrzański Park Narodowy, SARP, Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Patroni medialni:
Elle Decoration, Label Magazine, Architektura i Biznes, Architektura Murator, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Bryła, Onet, Radio Kampus, F5, WhiteMAD, Sukces, Sztuka Architektury, Sztuka Wnętrza, Urządzamy.pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę