Konkurs Architektura Ceglana, I edycja

Data dodania: 25.05.2018 | Aktualizacja: 25.05.2018, 13:21:33

W dniu 23 maja 2018 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie, przy ul. Foksal 2 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w Konkursie Architektura Ceglana.

Była to I-sza edycja studenckiego Konkursu zorganizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Na konkurs wpłynęły 54 prace. Zostały one poddane ocenie Jury w składzie:

Członkowie Jury z satysfakcją odnotowali fakt dużego zainteresowania z jakim konkurs spotkał się wśród studentów architektury. Na konkurs nadesłano 54 prace z całej Polski. Jury doceniło zaangażowanie autorów projektów w użycie ceramiki jako tworzywa, w kształtowaniu przestrzeni. Członkowie Jury zwrócili jednak uwagę na możliwości znacznie szerszego użycia cegły, nie tylko jako elewacji, ale również struktury samego budynku. Produkowana dziś ceramika daje nieograniczone możliwości w zakresie formatów, barw i struktur, co powinno zachęcać do kreacji jeszcze bardziej nowatorskich pomysłów. Jednocześnie Jury zwróciło uwagę na pozytywny aspekt wpisania projektowanych budynków w szerszy kontekst i uniwersalny charakter architektury.

W kategorii „Dom Jednorodzinny” nominowane zostały projekty następujących autorów:
Katarzyna Aleksandrowicz, Albert Ciesielski i Michał Dąbrowski, Aleksandra Frątczak, Hubert Konarowski, Adam Piaseczyński, Piotr Przekop, Joanna Szufler, Kaja Wiewióra, Piotr Zalewski, Oliwia Załuska.

W kategorii „Budownictwo Przyszłości” nominowane zostały projekty następujących autorów:
Hubert Augustowski, Aleks Cieśluk, Kajetan Herkt, Klaudia Lachcik, Szymon Król, Karol Łącki i Dominik Perzchlewicz, Urszula Maksimiuk, Iga Mazur, Karolina Szczygieł, Maciej Wróbel

W kategorii „Dom Jednorodzinny” JURY KONKURSU nagrodziło: 

W kategorii „Budownictwo Przyszłości” JURY KONKURSU nagrodziło:  

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę