Konkurs - Uniwersytet Gdański

Data dodania: 14.07.2006 | Aktualizacja: 14.07.2006, 00:00:00

OGŁOSZENIE O KONKURSIE
objęte przepisami dyrektywy 2004/18/WE,
wysłane dnia 10.07.2006 r. do Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej,
na Opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, na budowę budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza w Gdańsku.

Uniwersytet Gdański
ul. Bażyńskiego 1A, 80-952 Gdańsk, POLSKA
Dz. Zam. Publicznych, adres w/w, p.122;
osoba upoważniona do kontaktów: mgr inż. Marek Komorowski - Sekretarz Konkursu,
tel.(0-58) 552 93 44, (0-58) 552 95 25, fax. (0-58) 552 94 84
e-mail: REKMK@univ.gda.pl, adres strony: www.univ.gda.pl.

CPV : 74.22.30.00-8, konkurs otwarty.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla osoby upoważnionej do kontaktów.
Więcej dokumentów można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla osoby upoważnionej do kontaktów.
Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie lub prace konkursowe należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla osoby upoważnionej do kontaktów.

Przedmiot konkursu:

  1. Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza w Gdańsku, wraz z kompleksowym zagospodarowaniem przyległego terenu, w zakresie opisanym w rozdziale V pkt. 1 Regulaminu Konkursu.
  2. Lokalizacja obiektu będącego przedmiotem konkursu – Gdańsk ul. Wita Stwosza, zgodnie z zaznaczonym na mapie sytuacyjno- wysokościowej terenem inwestycji - załącznik nr 4.
  3. Nagrodzona koncepcja i wnioski pokonkursowe stanowić będą podstawę wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Projekt budowlany zostanie opracowany w oparciu o decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, pracę koncepcyjną i wnioski pokonkursowe.
  4. Koncepcja powinna być opracowana w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy przedstawiony w załączniku nr 3.
  5. Koncepcja winna przewidywać, iż od Uniwersyteckiego Centrum Sportu i Rekreacji, w sąsiedztwie wschodniej elewacji budynku Rektoratu i wzdłuż zachodniej elewacji budynku Wydziału Prawa i Administracji UG będzie usytuowany centralny pasaż akademicki komunikacji o szerokości 9-12m, stanowiący rdzeń wewnątrz uniwersyteckich połączeń pieszych i rowerowych (ścieżki, place) od którego rozchodzić będą się dojścia do poszczególnych obiektów.
  6. Wartość inwestycji, realizowanej pracy konkursowej, nie powinna przekroczyć kwoty 85 mln zł brutto i powierzchni użytkowej podstawowej około 12 800M 2 ( +/- 10%).
  7. Wartość (brutto) prac projektowych i nadzoru autorskiego nie może przekroczyć 5% wartości inwestycji.

Kryteria kwalifikacji uczestników:

  1. Uczestnikami konkursu mogą być:
    1. osoby fizyczne posiadające uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej oraz osoby prawne, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej i zespoły autorskie, jeśli prace przez nie złożone zostaną wykonane przez osoby posiadające uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej. Uczestnicy konkursu są zobowiązani przedłożyć zaświadczenie o przynależności do właściwej izby zawodowej.
    2. Wykonawcy, którzy dysponują osobami zdolnymi do wykonywania i weryfikacji prac projektowych w specjalnościach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej i instalacyjnych.
    3. Wykonawcy, których główny projektant – kierownik projektu nadzorował , w okresie ostatnich trzech lat, wykonanie dokumentacji projektowej o zakresie i złożoności, co niniejsze zamówienie, o powierzchni nie mniejszej niż 20 000 m2.
    4. Wykonawcy, którzy wykażą się posiadaniem opłaconej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody związane z prowadzoną działalnością na kwotę nie mniejszą niż równowartość 50 000,00 EURO.
    5. Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 Ustawy prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. f) Wykonawcy nie podlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r.
  2. Uczestnikami konkursu nie mogą być osoby i jednostki organizacyjne, które są członkami Sądu Konkursowego, opracowywały warunki i organizowały konkurs.

KRYTERIA, KTÓRE BĘDĄ STOSOWANE DO OCENY PROJEKTÓW:
Ocena prac konkursowych zostanie dokonana indywidualnie przez każdego z członków Sądu Konkursowego.
Oceniane będą:

  1. Wkomponowanie funkcjonalno-przestrzenne rozwiązania w całość kompleksu Campusu Bałtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego i powiązania komunikacyjne wewnętrzne i z układem miejskim
  2. Rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne
  3. Ekonomia rozwiązania przestrzennego
  4. Rozwiązania pod względem kosztów i eksploatacji obiektu.
  5. Cena za wykonanie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
    Każde kryterium posiada taka sama wagę. Każdy z członków Sądu Konkursowego może przyznać w danym kryterium maksymalnie 10 pkt. Każdy z członków Sądu Konkursowego ocenia pracę indywidualnie. Pracą nagrodzoną jest praca, która uzyskała najwyższą ilość punktów.

    Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów:
    Data: 04/08/2006 (dd/mm/rrrr) do godz.:12:00.
    Dokumenty nie są odpłatne.
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:
    Data: 04/08/2006 (dd/mm/rrrr) do godz.:12:00.

DATA WYSŁANIA ZAPROSZEŃ DO UDZIAŁU W KONKURSIE DO ZAKWALIFIKOWANYCH KANDYDATÓW:
PRZEWIDYWANA DATA: 09/08/2006 (dd/mm/rrrr).

Projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy sporządzić w j. polskim (PL).

Nagrody:
Sąd Konkursowy dokona wyboru najlepszej pracy, dla której nagrodą będzie udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki po przeprowadzeniu przez Zamawiającego z jej autorem negocjacji, w terminie nie krótszym niż 30 dni od dnia rozstrzygnięcia konkursu, z zastrzeżeniem art. 125 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Po negocjacjach, Zamawiający udzieli autorowi wybranej pracy zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowej. Sąd Konkursowy może przyznać wyróżnienia Sąd Konkursowy może nie przyznać nagrody i żadnego wyróżnienia Zamawiający przewiduje zwrotu kosztów przygotowania prac konkursowych, w wysokości 5 000 PLN, dla trzech pierwszych prac.

Zamówienia po konkursie:
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu.
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji Zamawiającej.

Skład Sądu Konkursowego:
Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budowy budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza:

  1. dr inż. arch. Stanisław Dopierała – Przewodniczący Sądu Konkursowego
  2. prof. dr inż. arch. Wiesław Anders– Sędzia Referent
  3. prof dr hab. inż. Arch. Andrzej Kohnke
  4. dr inż. arch. Marek Gawdzik
  5. mgr Piotr Żerko
  6. mgr inż. Marek Komorowski – Sekretarz Konkursu
  7. mgr inż. Krystyna Czerwińska
  8. Prof. dr hab. Dariusz Szlachetko
  9. Prof. dr hab. Lech Stempniewicz
  10. Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn


Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie musi zawierać:

  1. Nazwę i adres uczestnika konkursu.
  2. Oświadczenie uczestnika konkursu o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 11).
  3. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków.
  4. Aktualne zaświadczenie z właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
  5. Aktualne zaświadczenie naczelnika właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków
  6. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważnego zaświadczenia właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym przez art.24 ust.1 pkt. 4-8 Ustawy, wystawionych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed wyznaczonym terminem składania wniosków
  7. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym przez art.24 ust.1 pkt. 9 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed wyznaczonym terminem składania ofert
  8. Zaświadczenie lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zaświadczenia o posiadaniu uprawnień wymaganych od uczestnika konkursu (zgodnie z rozdziałem IV warunków konkursu) oraz wypełniony załącznik nr 9.
  9. Wykaz zrealizowanych przez głównego projektanta – kierownika projektu dokumentacji projektowych spełniających warunek z rozdziału IV pkt c. wraz z krótkim opisem (załącznik nr 10)
  10. Kserokopia polisy ubezpieczeniowej
  11. Oświadczenie o związaniu warunkami konkursu (załącznik nr 5)
  12. Oświadczenie o przysługiwaniu autorskich praw majątkowych w zakresie określonym warunkami konkursu (załącznik nr 6)
  13. Oświadczenie o nieodpłatnym przejściu na Zamawiającego autorskich praw majątkowych (załącznik nr 7)
  14. Oświadczenie o dysponowaniu osobami zdolnymi do wykonania i weryfikacji dokumentacji projektowej w wymaganych specjalnościach (załącznik nr 8)
  15. Do wniosku należy dołączyć dowolną sześciocyfrową liczbę rozpoznawczą danej pracy umieszczoną w zamkniętym opakowaniu uniemożliwiającym zapoznanie się z jego zawartością przed dokonaniem identyfikacji prac. Opakowanie zawierające liczbę rozpoznawczą powinno być trwale połączone z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w konkursie. Koperta powinna być oznaczona napisem „Nr identyfikacyjny”.
Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę