Konferencje "Efektywność Energetyczna w Budownictwie"

Data dodania: 22.09.2017 | Aktualizacja: 22.09.2017, 20:04:17

Konferencje "Efektywność Energetyczna w Budownictwie"

Warszawa, 14.09.2017. Celem konferencji jest pokazanie rozwiązań sprzyjających optymalizacji zużycia energii w budownictwie oraz rozpowszechnienie wiedzy, w jaki sposób wdrażać rozwiązania energooszczędne. Konferencje mają na celu również pokazanie, jak duży wpływ na środowisko ma sektor budowlany.

Zapraszamy do Poznania 18.10.2017 oraz do Warszawy 14.11.2017. Kolejne dwie konferencje odbędą się na wiosnę 2018 roku w Krakowie i Olsztynie.

Budownictwo energooszczędne jest istotnym elementem polityki krajowej i unijnej w zakresie działań zmierzających do stworzenia zrównoważonej i efektywnej energetycznie gospodarki. Od 01.01.2021 roku, w Polsce będą obowiązywać zaostrzone standardy ochrony cieplnej wszystkich rodzajów budynków – mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. W konsekwencji, będą one miały niebagatelny wpływ na sposób projektowania budynków i realizacji inwestycji budowlanych. Z kolei projektowanie efektywnych energetycznie i komfortowych w eksploatacji domów wymaga od projektantów odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Na energooszczędność obiektów budowlanych wpływa bardzo wiele czynników. Począwszy od warunków klimatycznych panujących w regionie, poprzez ukształtowanie terenu, na którym ma być postawiony budynek, zastosowanie odpowiednich technologii, dobrej jakości materiałów, po wykonanie samego obiektu z należytą starannością. Umiejętne zintegrowanie tych czynników jest kluczowe dla uzyskania końcowego efektu i odpowiedniego poziomu energochłonności budynku.

Warto szukać rozwiązań pozwalających na optymalizowanie energetyczne budynków. Dzięki zastosowaniu rozwiązań nisko energochłonnych, znacznie obniżyć można koszty eksploatacji budynków, w tym rachunki za media energetyczne.  Mają one także wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze jak i środowisko naturalne.

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu 4 konferencji na temat Efektywności Energetycznej w Budownictwie. Każda z nich odbywać się będzie w innym mieście. Zagadnienia, które będą poruszane podczas konferencji obejmą wiele aspektów tematyki efektywności energetycznej w budownictwie. 

W 2017 roku Konferencje odbędą się:

WSTEP WOLNY, po zarejestrowaniu się! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Szczegóły na temat konferencji, program oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie https://www.kape.gov.pl/page/konferencje-dla-budownictwa .

Projekt dofinansowywany jest ze środków NFOŚiGW. Jego realizatorem jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę