Konferencja Smart Buildings & Smart Cities

Data dodania: 30.09.2016 | Aktualizacja: 30.09.2016, 13:46:26

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konferencji Smart Buildings & Smart Cities, która odbędzie się już 12 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na początku nowego stulecia jesteśmy świadkami głębokich i przyspieszonych przemian, które mają ogromny wpływ na gospodarkę, politykę, społeczeństwo i siedliska ludzkie. Innowacje technologiczne i rozwój telekomunikacji spowodował powstanie nowego globalnego porządku gospodarczego opartego na niwelowaniu barier handlowych, tworzenie dużych bloków gospodarczych i ich ekspansji na rynkach globalnych.

Siedliskami tej  globalizacji są  miasta i systemy miejskie. Obecnie ponad 50% światowej populacji mieszka w miastach - w ciągu 20 lat liczba ta będzie wynosić 75%. Co to oznacza? Prawie  2 miliardy ludzi, w krajach rozwijających się, przeniesie się do  miast. Specjaliści szacują, że liczba dużych miast, powyżej miliona mieszkańców na świecie przekroczy  500.

W gospodarce przyszłości konkurować ze sobą  będą nie  poszczególne  kraje, ale miasta i regiony, ponieważ mają one większą zdolność do zapewnienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw i zapewnienia  wysokiej jakości życia mieszkańców.

Zmiany te są ogromnym wyzwaniem  dla urbanistów, architektów, developerów prezydentów i burmistrzów miast. Jak  powinno być zaprojektowane miasto przyszłości? Czy wystarczą zdrowe  budynki, by stworzyć przyjazne miasto? Jak zaprojektować zrównoważoną przestrzeń miejską? Jaką rolę w budowaniu i przebudowywaniu miast mogą odegrać developerzy i samorządy?

Oddzielny temat to biuro, które jest nie tylko miejscem pracy ale magnesem przyciągającym talenty. Przyjazne, inspirujące biuro to wartość coraz częściej doceniana przez pracodawców. Podczas konferencji eksperci zaprezentują światowe trendy oraz rozwiązania uwzględniające najnowsze zmiany organizacji pracy.

Tym wyzwaniom przyszłości, między innymi, chcemy poświęcić tegoroczną edycję konferencji Smart Buildings & Smart Cities.

Jednym z punktów programu konferencji będą certyfikowane warsztaty Jak zaprojektować zrównoważone biuro? przeznaczone dla architektów, najemców i zarządców. Maksymalna liczba miejsc to 30. W przypadku zainteresowania udziałem w tych warsztatach prośba o taką adnotację w formularzu rejestracyjnym w polu Dodatkowe informacje.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wśród uczestników konferencji rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do rejestracji na www.greenwarsawconferences.org.pl/rejestracja

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę