Konferencja

Data dodania: 19.09.2016 | Aktualizacja: 19.09.2016, 12:42:29

Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji „Lux Pro Monumentis”,  z wielką przyjemnością po raz kolejny  zapraszamy do udziału konferencji naukowej z cyklu „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomy kreowaniu wizerunku miasta”, która odbędzie się w dniu 7 października 2015 r. w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 w Łodzi (Pałac Poznańskich – Sala Lustrzana).

Celem Konferencji jest propagowanie i upowszechnianie wiedzy na temat potrzeb i możliwości zrównoważonego rozwoju współczesnej metropolii, w tym przedstawianie ważnych dla miasta projektów, opartych na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, mających na celu kreowanie spójnych, estetycznych, funkcjonalnych i przyjaznych mieszkańcom oraz środowisku naturalnemu przestrzeni publicznych, które umocnią tożsamość lokalną oraz wpłyną pozytywnie na prezencję i promocję miasta/miejscowości/regionu.

Swoją wiedzą - z zakresu architektury, urbanistyki, rewitalizacji, designu oraz ekologii – podzielą się z nami specjaliści reprezentujący kluczowe instytucje i firmy, tj.:  Narodowy Instytut Dziedzictwa, Politechnikę Gdańską, Politechnikę Krakowską, Urząd Miasta Łodzi oraz Philips Lighting. Podczas wydarzenia dowiemy się: które przestrzenie publiczne w Łodzi zostały uznane za atrakcyjne i jakie są perspektywy ich rozwoju, w jaki sposób iluminacja architektury monumentalnej wpływa na tożsamość miasta, a barwy w przestrzeniach publicznych na ludzkie emocje, jak zrewitalizować przestrzeń publiczną światłem oraz które światło jest pożądane, a które zanieczyszcza przestrzeń i środowisko.

Dodatkowo poznamy praktyczne wskazówki związane z tworzeniem miejskich projektów oświetleniowych -  od etapu koncepcji, przez uzgodnienia z właściwymi organami, aż po realizację.

Konferencja skierowana jest do wszystkich grup społecznych, uczestniczących w kształtowaniu wizerunku miasta, w tym do pracowników różnych szczebli administracji publicznej, projektantów – architektów i urbanistów, plastyków, designerów oraz członków stowarzyszeń, fundacji, organizacji społecznych i samorządowych.

Po zakończeniu Konferencji serdecznie zapraszamy Państwa w niezwykłą, oniryczną podróż śladami dziedzictwa fabrykanckiej Łodzi, jaką jest VI edycja „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light.Move.Festival.Łódź 2016, podczas której odkryjecie nieznane dotąd nocne oblicze ulic, zaułków i kamienic naszego miasta. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 3.10.2016 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Z poważaniem
Magdalena Gawrysiak
Fundacja Lux Pro Monumentis
Organizator Konferencji
m.gawrysiak@lmf.com.pl

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę