Konferencja Off-site construction to simplify the energy transition in social housing 

Data dodania: 12.05.2025 | Aktualizacja: 12.05.2025, 15:52:14

WARSZAWA 30.05.25 10:00-14:00

Park Biurowy „DIUNA” Taśmowa 7, Warszawa

Planowane wydarzenie stanowić będzie wydarzenie upowszechniające (Dissemination Event) podsumowujące program Off-site Construction: to Simplify the Energy Transition, realizowany we współpracy z włoską fundacją Fondazione per l’architettura z Turynu i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Jego celem jest nie tylko prezentacja rezultatów projektu, lecz przede wszystkim zainicjowanie ogólnokrajowego dialogu wokół innowacyjnych metod i technologii w sektorze budownictwa prefabrykowanego, ze szczególnym uwzględnieniem ich roli w procesie transformacji energetycznej.

https://lure.eu.com/offsite
www.fondazioneperlarchitettura.it/off-site-construction/

W odróżnieniu od poprzedniej lutowej edycji, w której skoncentrowaliśmy się na firmach posiadających zaplecze produkcyjne w Polsce i działających głównie na eksport, tym razem skupimy się na internacjonalizacji nie tylko poprzez eksport ale i  import rozwiązań technologicznych. Wydarzenie zgromadzi zagraniczne przedsiębiorstwa takie jak Green Code GmbH wprowadzające swoje zaawansowane technologie na rynek polski, tworząc przestrzeń do wymiany wiedzy, praktyk i doświadczeń z lokalnymi aktorami branży budowlanej.

Udział w wydarzeniu wezmą także polscy specjaliści zajmujący się prefabrykacją drewnianą z Andrewex , których kompetencje i doświadczenie pozwalają im realizować projekty wykraczające poza granice kontynentu europejskiego. Ich praktyka projektowa oraz międzynarodowa działalność stanowią dowód na to, że polska myśl techniczna i architektoniczna w obszarze zrównoważonego budownictwa modułowego zyskuje uznanie na globalnej scenie.

Szczególną uwagę poświęcimy również obszarowi, który – podobnie jak prefabrykacja – stanowi w Polsce niewykorzystany potencjał rozwojowy: zaawansowanemu oprogramowaniu i technologii cyfrowej w architekturze i budownictwie. Polska dysponuje wybitnymi specjalistami w zakresie tworzenia narzędzi BIM i AI, jednak ich osiągnięcia zbyt często znajdują zastosowanie głównie poza granicami kraju. Przykładem przełamania tego trendu są m.in. Outline AI, firma rozwijająca narzędzia generatywnej urbanistyki, oraz Dietrich’s Polska, oferująca specjalistyczne oprogramowanie BIM dedykowane drewnianej prefabrykacji. Ich obecność podczas wydarzenia potwierdzi, że możliwe jest łączenie lokalnej innowacyjności z międzynarodową widocznością i aktywnym wpływem na rozwój branży budowlanej w Europie.

Organizatorzy: Laboratory for Urban Research & Education (LURE); Fondazione per l’architettura Torino
Partner Wspierający: Syrena Real Estate
Główny Patronat Merytoryczny : Polish Green Building Council (PLGBC)
Partnerzy Technologiczni : Greencode , Andrewex, OutlineAI, Dietrich's
Patronat Medialny: Architektura-Murator ; Architektura & Biznes

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Velux

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę