Komunikat SARP nr 9/10 2009

Data dodania: 29.10.2009 | Aktualizacja: 29.10.2009, 00:00:00

Tegoroczna jesień to wbrew panującej pogodzie, dość gorący czas odbywających się od września zebrań sprawozdawczo-wyborczych w Oddziałach SARP w całej Polsce. Mamy już nowych Prezesów w jedenastu Oddziałach, o pozostałych wraz ze wszystkimi ukonstytuowanymi „ciałami” będziemy na bieżąco informować na łamach „K”. W dniach 12-13 grudnia odbędzie się Walny Zjazd Delegatów SARP, który wybierze nowe władze Stowarzyszenia na kadencję 2009-2012.

Przy okazji Walnego Zjazdu odbędą się również uroczystości ogłoszenia wyników Nagrody Roku SARP i Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych oddany do użytku do końca 2008 roku, oraz ogłoszenia wyników XIII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze i wreszcie największego środowiskowego wyróżnienia, jakim jest Honorowa Nagroda SARP.

Kapituła tejże Nagrody w roku 2009 postanowiła przyznać Honorową Nagrodę SARP Krzysztofowi Ingardenowi, a jej wręczenie połączone z otwarciem wystawy dorobku tegorocznego Honorowego Laureata odbędzie się 12 grudnia w siedzibie Zarządu Głównego SARP w Warszawie, na którą to uroczystość już dziś serdecznie zapraszam.

Tradycyjnie już jesienią prężnie działający Oddział Katowicki SARP zorganizował Śląskie Dni Architektury, a w ich ramach odbyły się m.in. ogłoszenia wyników w konkursach Architektura Roku 2008 i Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2009 Województwa Śląskiego, liczne wykłady, wernisaże w tym niezwykle ciekawa wystawa znanej w kraju i poza jej granicami słynnej Śląskiej Szkoły Architektury. Dzięki uprzejmości Ani Pohl prowadzącej Galerię Architektury przy Oddziale Katowickim SARP i opracowującej od strony graficznej wszystkie wystawy, publikujemy w formie na jaką pozwalają możliwości objętościowe „K” tę wystawę, oraz nagrodzone i wyróżnione w wyżej wymienionych konkursach prace.

To nie koniec śląskich akcentów w tym numerze… Zapraszam do lektury, w sam raz na coraz dłuższe, jesienne wieczory.

Agnieszka Bulanda

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę