Komunikat SARP nr 11/12 2009

Data dodania: 03.12.2009 | Aktualizacja: 03.12.2009, 00:00:00

Numer, który trzymacie Państwo w ręku jest ostatnim w tym roku i ostatnim w kończącej się właśnie kadencji Stowarzyszenia lat 2006-2009. To również rok
jubileuszowy, bowiem 100 lat temu powołano „Prezydyum Delegacyi Architektów Polskich”. Jubileusz ten stał się przyczynkiem do wydania przez Tadeusza Baruckiego kolejnej znakomitej książki, prezentującej sylwetki 450 polskich architektów począwszy od 1909 roku, a skończywszy na roku bieżącym. Ta prawdziwa encyklopedia wiedzy o polskiej architekturze oraz dwie pozostałe pozycje wydawnicze, o których piszemy w numerze – to taka nasza podpowiedź dla Świętych Mikołajów – dla odbiorcy od lat 3 do 103.

Prezenty pod choinkę, w zależności od różnych regionów naszego kraju – od Aniołka, Gwiazdora, wspomnianego już Św. Mikołaja – często spędzają nam sen z powiek… A recepta jest chyba bardzo prosta: trzeba słuchać, widzieć, zapamiętywać to wszystko, co bliskie nam osoby sygnalizują. Nie sztuką jest wydać mnóstwo pieniędzy, by kogoś uszczęśliwić, kupić cokolwiek byleby prezent znalazł się pod choinką… Prawdziwą radością zarówno obdarowanego jak i obdarowującego jest trafić w punkt, w to marzenie, czasem całkiem maleńkie i czasem wcale nie materialne. Jak powiedział jeden znajomy architekt: „żyjemy w epoce nadmiaru” - tym trudniej jest właśnie przy okazji Świąt Bożego Narodzenia w sklepach uginających się pod ciężarem wszelakiego towaru, znaleźć, wymyśleć coś, co sprawi, że te Święta i ten szczególny prezent będziemy pamiętać długo i bardzo ciepło.

Życzę więc Państwu i sobie samej umiejętności wsłuchiwania się w marzenia bliskich nam osób, sprawiania wzajemnych przyjemności, by te Święta były prawdziwie piękne i bogate nie tylko w skali materialnej.
Agnieszka Bulanda

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę