IX edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Data dodania: 20.10.2020 | Aktualizacja: 20.10.2020, 11:42:53

Ulubieniec Polski 2015-2019: trwa internetowy plebiscyt towarzyszący IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

46 najlepszych realizacji walczy o tytuł Ulubieńca Polski! Zdecyduj, która z nich najbardziej zasługuje na to miano i zagłosuj w plebiscycie.

12 października na stronie https://zyciewarchitekturze2020.architekturamurator.pl/plebiscyt/ rozpoczął się plebiscyt na Ulubieńca Polski towarzyszący IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. O ten prestiżowy tytuł walczy w sumie 46 obiektów wybranych przez profesjonalne jury spośród 459 zgłoszeń. To absolutny Top: najlepsze obiekty architektury powstałe w Polsce w latach 2015-2019 – mówi przewodniczący jury architekt Dariusz Herman. 

Oprócz niego w jury konkursu zaleźli się:  Justyna Biernacka, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej OW SAPR, inicjatorka akcji #architekcidlaklimatu, Bohdan (Biś) Lisowski, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, Krzysztof Ingarden, profesor i dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektury-murator”, pierwszy polski juror UE Miesa van der Rohe Award.

Aby wziąć udział w głosowaniu na Ulubieńca Polski, wystarczy wejść na https://zyciewarchitekturze2020.architekturamurator.pl/plebiscyt/ i kliknąć w czarny pasek z napisem „Zagłosuj” znajdujący się pod miniaturą wybranego obiektu. 

Plebiscyt trwa do 27 października do północy. Autorowi i inwestorowi realizacji, która otrzyma największą liczę głosów zostanie przyznana specjalna pamiątkowa tablica do zawieszenia na zwycięskim obiekcie, którą zaprojektowało Towarzystwo Projektowe, autorzy m.in. Systemu Informacji Miejskiej w Warszawie i Bielsku-Białej.

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE to jedno z najszerzej komentowanych wydarzeń architektonicznych w Polsce. Konkurs cieszy się uznaniem środowiska architektonicznego, międzynarodowych instytucji architektonicznych oraz władz samorządowych i państwowych. 

W 8 dotychczasowych edycjach rywalizowało ponad 3000 realizacji. Wśród zwycięzców znajdują się takie pracownie, jak Estudio Barozzi Veiga, JEMS Architekci, nsMoonStudio i Wizja, eM4, Dyrda Fikus Architekci, Konior Studio, DDJM Biuro Architektoniczne, HS99, APA Kuryłowicz & Associates czy Maćków Pracownia Projektowa. 

W ramach konkursu dodatkowe nagrody przyznawali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Sportu i Turystyki, Minister Infrastruktury i Rozwoju. W III edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE nagrody główne wręczał Premier Jerzy Buzek, a w VII i VIII – Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Organizatorem Konkursu jest redakcja miesięcznika „Architektura-murator”. 
Szczegóły i regulamin IX edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE dostępne są na www.zyciewarchitekturze2020.pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę