III Festiwalu Architektury i Sztuki Modernistycznej NOWY PLAN

Data dodania: 10.10.2020 | Aktualizacja: 10.10.2020, 15:04:21

Koleżanki i Koledzy Architekci,

Zarząd  SARP Oddział Poznań i Centrum Otwarte z przyjemnością informują o zbliżającym się III Festiwalu Architektury i Sztuki Modernistycznej NOWY PLAN (8-14.10.2020)

Tematem tegorocznego Festiwalu jest DOM, który nabrał nowych, nieoczekiwanych znaczeń w związku z pandemią. Postaramy się uchwycić na bieżąco problemy związane z intensywnym użytkowaniem mieszkań – domów. Mamy nadzieję, że festiwalowe wykłady, dyskusje, warsztaty i spacery architektoniczne pomogą zrozumieć przestrzeń, w której mieszkamy, ale także nakreślić kilka scenariuszy na przyszłość. Debata i dyskusje będą w całości NAGRYWANE. Znajdziecie je w sieci po zakończeniu festiwalu.

Dodatkowo zaprezentujemy serię filmów dostępnych online pod hasłem Domokrążcy. To sześć relacji z bardzo różnych poznańskich mieszkań, które łączy jeden mianownik: wiek dwudziesty. Od kamienicy na Jeżycach, która należy jeszcze do tradycyjnego porządku, przez – skontrastowane z nią - modernistyczne sposoby zamieszkania. W zestawie zobaczycie: kamienicę i szeregowce z lat 30., domy jednorodzinne z przełomu lat 70. i 80. (w tym unikat: dom atrialny), po mieszkanie w bloku z wielkiej płyty z końca PRL-u. Wszystko dzięki otwartości lokatorów, którzy zaprosili nas do środka, pokazali jak mieszkają i opowiedzieli o historii oraz dzisiejszym charakterze swoich domów, mieszkań, dzielnic i osiedli.

Codziennie o 21.00 - czekać będzie na Was nowa porcja ciekawych opowieści z architekturą w tle.
Linki do filmów będziemy publikować w wydarzeniu na Facebooku, jak i na stronie festiwalu NOWY PLAN (www.nowyplanfestiwal.pl - zakładka Domokrążcy) oraz na stronach organizatorów - SARP Poznań oraz Centrum Otwarte.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej festiwalu: www.nowyplanfestiwal.pl, gdzie znajduje się szczegółowy harmonogram zaplanowanych wydarzeń.

Organizatorzy:

Bądźcie z nami !

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę