II Międzynarodowe Spotkania Architektów "A-Days 2005"

Data dodania: 15.07.2005 | Aktualizacja: 15.07.2005, 00:00:00

THE "A" DAYS 2
II MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA ARCHITEKTÓW POZNAŃ, 23-24 WRZEŚNIA 2005

W imieniu organizatorów „THE A-DAYS 2005” pragniemy serdecznie zaprosić Koleżankę/Kolegę do uczestnictwa w II Międzynarodowych Spotkaniach Architektów które odbędą się w Poznaniu w dniach 23 i 24 września 2004. Międzynarodowe Spotkania Architektów, to wspólne przedsięwzięcie Izby Architektów (na zlecenie Rady Krajowej realizuje je Wielkopolska Okręgowa IA), SARP-u oraz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Pierwsza taka impreza miała miejsce w kwietniu roku 2004, w przededniu wejścia Polski do UE i została powszechnie uznana za duży sukces, zarówno w wymiarze merytorycznym (powstał dokument końcowy „Karta Poznańska”) jak i społeczno-towarzyskim. Motywem przewodnim A-DAYS 2005 jest „Powrót rzeki do miasta”, a honorowy patronat nad całą imprezą objął Prezydent Poznania, Pan Dr Ryszard Grobelny.

W imprezie „THE A-DAYS 2005” udział wezmą przedstawiciele izb oraz stowarzyszeń architektów z Niemiec, Irlandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz innych krajów europejskich. Podobnie jak w roku ubiegłym, głównym celem jest zacieśnienie wzajemnych kontaktów koleżeńskich oraz wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskiem architektów polskich i kolegami zarówno z krajów mających już za sobą wieloletnie członkostwo w Unii Europejskiej, jak i tych, które o nie dopiero zbiegają. Tegoroczną edycję pragnęlibyśmy połączyć i skoordynować z kilkoma innymi, ważnymi dla naszego środowiska wydarzeniami:

Impreza rozpocznie się w piątek 23 września 2005 o godzinie 11.00 kolejną edycją Europejskiego Forum Architektów. W ramach „Forum” odbędą się wystąpienia oficjalnych delegacji oraz wykłady i prezentacje połączone z dyskusją panelową. W tym też dniu tym zostanie zorganizowane „Forum Inwestorów”. Wieczorem tego dnia przewidujemy wręczenie kolejnej edycji Nagrody Jana Baptysty Quadro oraz wieczorne spotkanie towarzyskie w klubie Piano Bar na terenie Starego Browaru.

Drugi dzień, (sobota 24 września), rozpocznie się ogłoszeniem wyników konkursu organizowanego na zlecenie Miasta Poznania przez SARP na Chwaliszewo i koryto Warty i wernisażem wystawy pokonkursowej w lokalu SARP Poznań przy Starym Rynku 56. Następnie przewidziano spacer po Starym Mieście i dawnym korytem Warty oraz atrakcję turystyczną w postaci rejsu wynajętym statkiem wycieczkowym po Warcie. Programowi merytorycznemu towarzyszyć będą elementy nieformalne o charakterze towarzyskim, służące lepszemu wzajemnemu poznaniu i zbliżeniu uczestników spotkania.

WIELKOPOLSKA OKRĘGOWA IZBA ARCHITEKTÓW
Marek Czuryło
Przewodniczący Rady WOIA

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę