II edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Data dodania: 25.01.2020 | Aktualizacja: 25.01.2020, 11:36:04

Inizio!
Ruszyła II edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Producent podłóg drewnianych firma Jawor-Parkiet zaprasza architektów, projektantów wnętrz, designerów, studentów kierunków architektonicznych do udziału w II edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards. W tym roku organizator podnosi stawkę. Laureaci konkursu, oprócz nagród pieniężnych, zaprezentowania zwycięskich projektów w magazynie wnętrzarskim, w poszukiwaniu inspiracji wyjadą do Włoch. Warunek jest jeden, trzeba zaprezentować nowoczesną wizję aranżacji wnętrza z podłogą Jawor-Parkiet i wygrać.

 

Do konkursu może przystąpić każdy architekt, projektant wnętrz, designer, student kierunków architektonicznych, który zgodnie z regulaminem konkursu, przygotuje wizualizacje z wykorzystaniem podłóg Jawor-Parkiet. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie pięć projektów przydzielając je do czterech kategorii:

  1. sypialnia
  2. salon
  3. pokój dziecięcy
  4. aranżacja ścian

W każdym z projektów uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa ujęcia (wizualizacje) tego samego pomieszczenia. 

Idea „fresh eyes”

Organizator konkursu oczekuje od uczestników świeżego spojrzenia na możliwości aranżacyjne podłóg ze swojej oferty. Celem konkursu jest promocja dobrego wzornictwa. – Do konkursu zapraszamy zarówno doświadczonych projektantów, jak i osoby z mniejszym doświadczeniem. Podczas obrad jury nie zdradzamy nazwisk uczestników, dzięki czemu każdy ma równe szanse. Liczy się wyłącznie  najlepszy pomysł i wiedza z zakresu designu – komentuje konkurs Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie projekty, które nie były dotąd publikowane, nagradzane, a w czasie jego trwania nie biorą udziału w innym konkursie.
Ważne daty

Zgłoszenia projektów będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.jawor-parkiet.pl do 9 marca 2020 roku.

Następnie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatora oraz partnerów konkursu, wybierze najlepsze projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 kwietnia 2020 roku poprzez stronę internetową organizatora.

W nagrodę Ferrari

Zgodnie z regulaminem konkursu, jury wyłoni najlepsze prace, spośród których wybierze te zajmujące 1,2,3 miejsce oraz 5 wyróżnień. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 8000 zł, 4000 zł i 2000 zł. Nagrodzone prace wraz z informacjami o laureatach zostaną zaprezentowane na łamach magazynu wnętrzarskiego. Zarówno zwycięzcy, jak i autorzy wyróżnionych prac, otrzymają także nagrodę w postaci wyjazdu do Włoch, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród głównych. Jednym z punktów programu będzie wizyta w Muzeum Ferrari w Modenie.

Liczymy, że udział w konkursie umożliwi laureatom rozwój ich biznesu, stąd pomysł na nagrody finansowe i promocję ich dorobku zawodowego. Natomiast wspólny wyjazd to już czas na inspiracje 
i integrację w pięknych okolicznościach
 – dodaje Sebastian Sklepik, Specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz Jawor-Parkiet.

Echa I edycji

W ubiegłorocznej, premierowej edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards wzięło udział ponad 150 projektantów, którzy zgłosili ponad 500 projektów. 

Laureat I nagrody, architekt wnętrz Jan Stępień, tak podsumował swój udział w konkursie i w finale w Mediolanie - Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałem pod okiem Marty Czerkies. Dzięki pracy w jej biurze nauczyłem się projektować wnętrza i nadzorować ich wykańczanie "pod klucz". Zdobyte tam doświadczenie oraz wygrana w konkursie organizowanym przez Jawor-Parkiet spowodowały, że kilka miesięcy temu otworzyłem własne biuro projektowe BEROOM. Wyjazd do Mediolanu był niezapomnianym przeżyciem. Oprócz zachwycającej architektury miasta, włoskiego stylu życia i przepysznego jedzenia miałem okazje poznać wiele osób z branży architektonicznej.

Oczekujmy więcej!

Pierwsza edycja konkursu, w której uczestnicy wykazali się wyjątkową kreatywnością nie tylko w kontekście zastosowania podłogi do konkretnego wnętrza, ale podejścia do produktu generalnie sprawia, że organizator w tym roku oczekuje więcej – projektów na najwyższym poziomie, inspiracji do dalszego rozwoju kolekcji. Ale zachęca także do tego architektów i projektantów. Oczekujcie od siebie więcej i pokażcie swój wyjątkowy świat wyobraźni, wiedzy i marzeń o współczesnej sztuce designu. I zgłoście swoje projekty do Jawor-Parkiet Design Awards!- zachęca Sebastian Sklepik. 
Więcej o konkursie na www.konkurs.jawor-parkiet.pl.

Patronat honorowy: 
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP www.sarp.pl/

Patron medialny: 
Magazyn Dobre Wnętrze www.urzadzamy.pl/miesiecznik-dobre-wnetrze/

 

 

 

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę