Eumies Awards 2024! 

Data dodania: 22.02.2024 | Aktualizacja: 22.02.2024, 16:22:07

W kategorii Architecture Winner, w finale znalazło się 5 obiektów:

  1. Galeria Sztuki Współczesnej PLATO w Ostrawie (Czechy), autorstwa polskiej pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego
  2. Pawilon Naukowy na kampusie Uniwersytetu Technicznego w Brunszwiku (Dolna Saksonia, Niemcy) autorstwa Gustava Düsinga & Maxa Hacke 
  3. Szkoła Reggio w Madrycie (Wspólnota Madrytu, Hiszpania) autorstwa Andresa Jaque’a / Biura Innowacji Politycznych  
  4. Przebudowa klasztoru Saint-François w Sainte-Lucie-de-Tallano / Santa Lucia de Tallà (Korsyka, Francja) autorstwa Amelia Tavella Architectes  
  5. Pastwisko w Lund (hrabstwo Scania, Szwecja) autorstwa Brendeland & Kristoffersen Architects 

W kategorii Emerging Winner, do finału przeszły 2 obiekty:

  1. Biblioteka Gabriela Garcíi Márqueza w Barcelonie (Katalonia, Hiszpania) autorstwa SUMA arquitectura oraz 
  2. Plac i Biuro Informacji Turystycznej w Piódão (Portugalia), autorstwa Branco del Rio 

Zwycięzcy w obu kategoriach zostaną ogłoszeni 25 kwietnia 2024 r. podczas specjalnego wydarzenia w CIVA (Centrum Informacji, Dokumentacji i Wystaw na temat miasta, architektury, krajobrazu i urbanistyki w Brukseli), z udziałem przedstawiciela Komisji Europejskiej, przewodniczącego międzynarodowego jury Nagrody UE w dziedzinie architektury współczesnej, Frédérica Druota, dyrektorki Fundació Mies van der Rohe, Anny Ramos i dyrektora CIVA, Nikolausa Hirscha.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w połowie maja 2024 roku w Pawilonie Miesa van der Rohe i w Palau Victòria Eugènia w Barcelonie, w ramach całodniowego wydarzenia, obejmującego także wykłady autorów zwycięskich i finałowych prac, dyskusje z architektami, klientami, decydentami i członkami jury. Częścią tego wydarzenia będzie również wystawa wszystkich 362 obiektów, które wzięły udział w konkursie EUmies Awards 2024 oraz związane z nim wydarzenia Barcelona Architecture Weeks.

Zakwalifikowane obiekty będą prezentowane publiczności tak, aby każdy mógł dowiedzieć się o nich więcej w obecności ich autorów i krytyków, którzy opowiedzą o ich zaletach w ramach programu Out&About.

Szczegóły dotyczące terminów i kwestii organizacyjnych zostaną ogłoszone wkrótce na stronie eumiesawards.com i na kanałach mediów społecznościowych.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę