DEPARTAMENT PROPOZYCJI DLA WISŁY | MIESZKAJ NA WIŚLE!

Data dodania: 27.08.2015 | Aktualizacja: 27.08.2015, 00:00:00

Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na spotkanie z cyklu „KONKRETNIE O WIŚLE: Jak jest a jak być może?”, które odbędzie się 2 września (środa) g.18:00

Departament Propozycji: MIESZKAJ NA WIŚLE! prowadzi – Magda Mosiewicz

„Więcej życia nad Wisłą!” – tak, ale jakiego? Czy potrzebujemy tylko parku czy może miejsc do mieszkania i do pracy, sal do spotkań, placów handlowych?
Najnowsze plany Ratusza (np. kładka dla rowerów pod Mostem Łazienkowskim) pokazują, że zgłaszanie projektów przez mieszkańców stwarza szansę na ich realizację.

Dlatego zapraszamy Państwa do udziału w Departamencie Propozycji dla Wisły, którego głównym tematem będzie MIESZKANIE NA WIŚLE. W Warszawie powstają już pierwsze osiedla na rzece – w portach Czerniakowskim i Praskim. Chętnych do zamieszkania na wodzie nie brakuje, ale jakie są konkretne możliwości zmiany adresu na rzeczny? O tym dyskutować będziemy podczas spotkania, którego gośćmi będą między innymi twórcy barek mieszkalnych.

Departament Propozycji to otwarte spotkanie, gdzie każdy może zgłosić swój pomysł: architekci, organizacje, fantaści, działacze społeczni. Przedstawiamy projekty, nie ograniczamy się do krytyki.
Prezentacje trwają nie dłużej niż 10 min, po każdej jest (gorąca!) dyskusja. Do dyspozycji są mikrofony i ekran do prezentacji.
To może być pierwszy krok do zawiązania trwałych inicjatyw, włączenia się w działalność lokalnej organizacji, nagłośnienia projektu wśród sąsiadów i w mediach. To może być pierwszy krok do realizacji pomysłu z budżetu obywatelskiego.

Zgłoszenie powinno zawierać kilkuzdaniowy opis propozycji oraz prezentację przygotowaną w formacie jpg. Zgłoszenia prosimy przesyłać na: ania@beczmiana.pl

Miejsce spotkania: Plac Zabaw nad Wisłą, bulwar Grzymały-Siedleckiego, M: Centrum Nauki Kopernik

Organizator: Fundacja Bęc Zmiana / www.beczmiana.pl
Współpraca: Plac Zabaw
Link do wydarzenia na fb: www.facebook.com/events/1448609252114717/

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę