Debata "Śmierć architektury?" podczas targów Interiors & Design 2013

Data dodania: 29.08.2013 | Aktualizacja: 29.08.2013, 00:00:00

Czy architektura współczesna jest jeszcze sztuką? Czy architekt jest dziś już tylko dostawcą usług, a dawne ambicje bycia intelektualistą, prekursorem nowych trendów i mód są w przypadku tego zawodu już nieaktualne? Na te i inne pytania dotyczące statusu współczesnej architektury oraz roli architekta na rynku odpowiedzą czołowi polscy architekci podczas dyskusji zorganizowanej w trakcie pierwszej edycji targów Interiors & Design Warsaw 2013.

Debata odbędzie się 10 września o godz. 15.00. Jej organizatorem jest Grupa Sztuka Architektury - grupa portali tematycznych skierowanych do architektów, projektantów wnętrz i architektów krajobrazu. Pretekstem do dyskusji będzie wywiad z prof. Martą Leśniakowską opublikowany w ostatnim numerze cyfrowego kwartalnika "Krytyka Architektury". Prof. Leśniakowska z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, wybitna znawczyni architektury współczesnej, stwierdziła w nim m.in.: "Architektura umiera. Zabija ją pragmatyzm. Jeżeli jest dla niej jakaś nadzieja, to tylko w rzeczywistości wirtualnej, niematerialnej". Czy tak jest w istocie? Oprócz prof. Leśniakowskiej będą na ten temat dyskutować wybitni polscy architekci: prof. Ewa Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associates, Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci, dr Bolesław Stelmach z pracowni Stelmach i Partnerzy oraz Michał Piasecki ze studia Bridge. Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Sołoducha z "Krytyki Architektury".

Z dyskusji będzie prowadzona także transmisja internetowa, na którą można zapisać się na portalu sztuka-architektury.pl.

Dyskusja "Śmierć architektury?" będzie jednym z paneli dyskusyjnych towarzyszących Międzynarodowym Targom Wyposażenia i Wykończenia Wnętrz Interiors & Design Warsaw 2013. Targi odbędą się w dniach 10-12 września 2013 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W ciągu trzech dni targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą produktową oraz uczestniczyć we wspomnianych panelach dyskusyjnych i warsztatach, m.in. dotyczących polskiego wzornictwa (ich szczegółowy program na stronie: targiwnetrzarskie.pl/program).

Równocześnie z Interiors & Design Warsaw 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Certiba, Warsaw Build 2013 oraz Windows&Doors Warsaw 2013. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group.

Szczegółowych informacji udziela:

Agnieszka Szpaderska:
tel.: +48 22 395 66 93
interiors@lentewenc.com

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę