BUDYNKI NIEPRZYSTOSOWANE - kolejna debata z cyklu "Spotkania z architekturą" w Małopolskim Ogrodzie Sztuki już 31 stycznia!

Data dodania: 30.01.2013 | Aktualizacja: 30.01.2013, 00:00:00

Niedokończony nigdy wysokościowiec NOT-u tzw. szkieletor, gmachy dawnych hoteli Forum i Cracovia łączy wiele ale przede wszystkim trudne czasy i ustrój, w których powstawały oraz wielkie ambicje jakie przyświecały ich fundatorom oraz architektom.

Wszystkie one są dziś także zupełnie nieprzystosowane do bieżącej sytuacji rynkowej. Zarówno fizycznie jak i funkcjonalnie. Budowane według innych niż obecnie obowiązujące normatywów stały się dla wielu wyłącznie uciążliwym dziedzictwem PRL-u. Czekają aż ktoś nada im drugie życie, z trudem opierając się niszczącej sile czasu.

Miejscy planiści szukają dla nich nowych funkcji w dokumentach planistycznych gminy, a inwestorzy piszą dla nich własne scenariusze. Jaka czeka je przyszłość? O tym chcemy rozmawiać z ich autorami i nowymi właścicielami, a także z gospodarzami miasta odpowiedzialnymi za tworzenie miejscowych planów zagospodarowania.

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia (czwartek) o godzinie 18.30 w Artetece w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ul. Rajska 12 (skrzydło od ul. Szujskiego).

Goście:

Udostępnij na:

Załączniki


REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę