"ARCHITEKTURA-murator" w MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ w Warszawie

Data dodania: 22.09.2014 | Aktualizacja: 22.09.2014, 00:00:00

"ARCHITEKTURA-murator" i MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ w Warszawie zapraszają 2 października na wernisaż unikatowej wystawy polskiej architektury współczesnej.

Zaprezentowanych zostanie 25 makiet wybitnych obiektów architektonicznych zrealizowanych w Polsce po 1989. W mikroskali obejrzeć będzie można m.in. Muzeum Tadeusza Kantora w Krakowie, Nowe Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach czy stadion PGE Arena w Gdańsku. Pojawią się prace najlepszych polskich architektów, m.in. Stefana Kuryłowicza (Nautilius, Vitkac) i Roberta Koniecznego (Dom Atrialny, Dom Bezpieczny), a także wybitnych architektów zagranicznych jak Helmut Jahn (wieżowiec Cosmopolitan) czy Fernando Menis.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie do 14 grudnia br.

Kolekcja€"Architektury-murator" to zbiór unikatowy nie tylko w skali naszego kraju. Niewiele muzeów na świecie może poszczycić się kolekcjami modeli architektonicznych, które oprócz tego, że są ważnym i praktycznym narzędziem pracy architekta, często stanowią… także miniaturowe dzieła sztuki. Przekrój historycznych i współczesnych obiektów, zaprezentowanych w formie makiet, znajduje się na przykład w muzeum sztuki i designu Victoria and Albert w Londynie.

Wystawa kolekcji "Architektury-murator" wzbogacona będzie o szereg wydarzeń towarzyszących. Zaplanowano uroczysty wernisaż, połączony z obchodami 20-lecia pisma "Architektura-murator". Od października do grudnia 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej odbywać się będą spotkania i dyskusje poświęcone współczesnej architekturze w kontekście jej znaczenia dla kultury i gospodarki kraju.

Kolekcja "Architektury-murator", po dwóch miesiącach prezentacji w centrum stolicy, w głównej sali wystawowej MSN (na powierzchni 1700 m2), znajdzie się w stałym posiadaniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej, dołączając tym samym do wielu cennych obiektów kultury.

2 października, godz. 18.00 - otwarcie wystawy połączone z obchodami 20-lecia "ARCHITEKTURY-muratora" (obowiązują zaproszenia)

2 października, godz. 20.00 - wernisaż publiczny (wstęp wolny)

Szczegóły na: http://artmuseum.pl/pl/wystawy/kolekcja-architektury-murator-dla-muzeum-sztuki-nowoczesnej

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę