Aplikuj na staż VELUX w Danii

Data dodania: 08.05.2012 | Aktualizacja: 08.05.2012, 00:00:00

Tylko do 15 maja br. studenci architektury mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu, którego zwycięzca odbędzie dwumiesięczną praktykę zawodową w biurze architektonicznym firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi.

Konkurs organizowany jest dla polskich studentów architektury już po raz jedenasty. Daje on szansę utalentowanym młodym ludziom na uzyskanie cennej wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące pracuje pod kierunkiem doświadczonych architektów nad międzynarodowymi projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX. W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie.

„Staż VELUX w Danii to z pewnością szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, ale też ciekawa przygoda. Studenci mają możliwość poznania słynnych dzieł duńskiej architektury jak Black Diamonds - budynku królewskiej biblioteki zaprojektowanego przez Schmidt Hammer Lassen, czy Duńskiego Teatru Królewskiego, autorstwa Lundgaard & Tranberg Arkitekter. Dla niektórych jest to początek wspaniałej międzynarodowej kariery” - mówi Monika Kupska-Kupis, architekt VELUX Polska.

W ciągu ostatnich 10 lat w ramach programu stażowego VELUX do biura architektonicznego w Danii trafiali najlepsi młodzi architekci z całej Polski, co potwierdza ich dalsza ścieżka kariery. Jędrzej Kolesiński pracował u Normana Fostera, Ewa Białecka po powrocie z Danii zrobiła doktorat w Szwecji, a biuro „MOOMOO” prowadzone przez Łukasz Pastuszka wraz z Jakubem Majewskim, zostało uznane przez magazyn Wallpaper za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Konkurs jest dwuetapowy. Międzynarodowe jury składające się z architektów VELUX: Moniki Kupskiej-Kupis, Lone Feiffer i Henryka Norlandera Smitha, współprojektanta m.in. domu energooszczędnego LUMINA, wyłoni najlepszych kandydatów na podstawie przesłanych zgłoszeń. W drugim etapie zostaną przeprowadzone z nimi rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się 30 maja br. w Krakowie,
w siedzibie Katedry Kompozycji Urbanistycznej (A-31) na Wydziale Architektury przy ul. Podchorążych 1. Na tym etapie rekrutacji do komisji oceniającej dołączą polscy wykładowcy: prof. Jacek Gyurkovich i dr Wojciech Wicher z Politechniki Krakowskiej. Przy wyborze laureata jury będzie brało pod uwagę znajomość języka angielskiego, twórczą i kreatywną osobowość oraz umiejętności wizualizacyjne.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 maja br. złożyć list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz prezentację portfolio dokumentującego umiejętności prezentacyjne i wizualizacje. Zgłoszenia należy składać w języku angielskim na adres e-mail: architekci@VELUX.pl. W tytule maila należy napisać ”Students’ practice 2012”. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone 12 czerwca. Wszystkie koszty związane z podróżą oraz pobytem w Danii, a także kieszonkowe zapewnia VELUX. Tegoroczny staż odbędzie się w dniach 1 sierpnia – 28 września br.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę