VII Europejska Nagroda Architektoniczna im. Philippe'a Rotthiera za rekonstrukcję miejską 2005.

Data dodania: 02.03.2005 | Aktualizacja: 02.03.2005, 00:00:00

Nagroda ta, stworzona w 1982 roku przez architekta Philippe'a Rotthiera zostanie przyznana po raz siódmy w październiku 2005 i wynosi 30.000 E, które przekazane zostaną w całości zwycięzcy lub rozdzielone, jeśli laureatów będzie więcej niż jeden.

Od 25 lat Philippe Rotthier szuka w całej Europie "założeń architektonicznych, wpisujących się w ducha miejsca, odpowiadających wymaganiom współczesnych standardów i respektujących ekologię; budynków, które będąc częścią krajobrazu miejskiego nie zniekształcają go; budynków, które nie marnują przestrzeni ani energii; budynków, które tworzą dialog pomiędzy teraźniejszością i przeszłością."

W skład Jury konkursu wchodzą: europejscy architekci: Piercarlo Bontempi (Włochy), Stéphane Celle (Francja), Maurice Culot (Francja), Eulalia González (Hiszpania), Frank Hetherton (Irlandia), Marcel Kalberer (Niemcy), Léon Krier (Francja), Elie Levy (Belgia), Rudy Ricciotti (Francja) oraz dziennikarze: Gilles de Bure (Francja), Françoise Lefébure (Francja), Martin Mosebach (Niemcy), Piet Swimberghe (Belgia), budowniczy Patrick de la Riviere (Francja), fotograf Christian Carez (Belgia), filozof Toni Marí (Hiszpania).

Philippe Rotthier, architekt oraz organizator konkursu również weźmie udział w obradach jury, które odbędą się w dniach 10-11 czerwca 2005. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 21 i 22 października 2005 w Fundacji na rzecz Architektury, w Międzynarodowym Centrum Urbanistyki, Architektury i Krajobrazu w Brukseli.

Katalog zwycięskich prac oraz wydawnictwo poprzednich zwycięskich projektów od roku 1982 ukaże się po obradach jury. W Fundacji na rzecz Architektury odbędzie się wystawa nagrodzonych prac. Nagrody zostaną przyznane po dokładnym zapoznaniu się jury z materiałami (plany, przekroje, elewacje, fotografie, detale budynku), nadesłanymi w folderze o formacie A3. Uczestnicy konkursu powinni zaprezentować, w jaki sposób ich projekty wpisują się w otoczenie. Zgłoszenia mogą zawierać modele oraz/lub prezentację audiowizualną. Nadesłane materiały zostaną zwrócone uczestnikom na ich prośbę i koszt.

Zgłoszenia muszą być nadesłane do 15 kwietnia 2005 na adres Fundacji na rzecz Architektury:

FONDATION POUR L'ARCHITECTURE
55 rue de l'Ermitage
1050-Bruxelles
Belgique

Kontakt:
tel:32.(0)2/642.24.80
fax:32.(0)2/642.24.82
e-mail: fondation.architecture@skynet.be

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę