STOWARZYSZENIE ARCHITEKTÓW POLSKICH JEST PARTNEREM W PROJEKCIE BRIMEE, REALIZOWANYM Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Data dodania: 25.03.2015 | Aktualizacja: 25.03.2015, 00:00:00

Informujemy, że Stowarzyszenie Architektów Polskich jest Partnerem w Projekcie BRIMEE, realizowanym z funduszy europejskich, w ramach 7 Programu Ramowego

 

Projekt BRIMEE

Celem projektu jest opracowanie nowej generacji materiałów izolacyjnych, poprawiających wydajność energetyczną budynków bez emitowania szkodliwych substancji, zachowujących się jednocześnie jak pochłaniacze wewnętrznych zanieczyszczeń.

Rozwiązania materiałowe, będące obiektem badań projektu BRIMEEE oparte są na nano-krystalicznej bazowej piance celulozowej (NCC), wzmocnionej bio-bazą z żywicy, która posiada zdolność samogaszenia.

Nowa gama produktów izolacyjnych będzie odpowiednia do stosowania zarówno w budynkach nowobudowanych, jak i modernizowanych; jednak naszym głównym celem są działania w obszarze modernizacji obiektów, jako najbardziej obiecującym sektorze rynku inwestycyjnego w Europie.

Efektem końcowym projektu ma być dostarczenie trzech elementów operacyjnych, które będą mogły być wykorzystane jako:

-zewnętrzne panele izolacyjne, nadające się do stosowania na elewację

-wewnętrzne panele izolacyjne, do wykorzystania wewnątrz budynków

-wewnętrzne ściany działowe

Innowacyjny produkt będzie zastosowany w dwóch budynkach demonstracyjnych, zlokalizowanych się w różnych strefach klimatycznych (Hiszpania i Republika Czeska).

 

Więcej informacji: www.brimee.eu

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę