9 EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO WESTIVALU ARCHITEKTURY W SZCZECINIE 13-28.11.2015

Data dodania: 05.11.2015 | Aktualizacja: 05.11.2015, 21:54:14

Co Filharmonia dała miastu? Czy dobra architektura może być dla miasta osią jego rozwoju? Czym jest dobra architektura i skąd się bierze? Oraz – czy to się opłaca? Na te i inne pytania odpowiedzi padną w trakcie 9 edycji Westivalu pod hasłem ‘Wygrać Szczecin”. 

Głównym punktem tegorocznej edycji jest wystawa finalistów konkursu Miesa van der Rohe na najlepszy budynek w Europie. Szczecińska Filhormania zdobyła w tym roku najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie współczesnej architektury europejskiej, a to właśnie nagrodę Miesa van der Rohe. Nagroda ufundowana przez Komisję Europejską i Fundację Miesa van der Rohe ma podkreślać znaczenie wkładu europejskich architektów w rozwój nowych idei i technologii we współczesnym rozwoju urbanistycznym, przyznawana jest od 1987 roku co dwa lata za realizację ukończoną w ciągu dwóch poprzednich lat. Wystawa przyjeżdża z Barcelony i Szczecin będzie pierwszym polskim miastem w którym będzie prezentowana. 

 Tegoroczny Westival, odbywać się będzie przez trzy weekendy listopada, każdy o odrębnym charakterze:

weekend I : 13-14.11.2015 – "Konkurs, czyli najlepsze z najlepszych"

weekend II : 20-21.11.2015 - "Konkurs  jako narzędzie promocji"

weekend III : 27-28.11.2015 – „Konkurs na Szczecin” "Konkursy architektoniczne i promocja marki -  Szczecin"

Westivalowi towarzyszyć będą wystawy i profesjonalne warsztaty architektoniczne dotyczące szczególnych miejsc Szczecina. Można będzie także wziąć udział w spacerach architektonicznych, seansach filmowych, zwiedzaniu specjalnie udostępnionych budynków oraz warsztatach dla dzieci.

Więcej informacji o Westiwalu http://2015.westival.pl

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kone Norlys Polflam Renson Schueco Wiśniowski
Powrót na górę