6th Polish-Swiss Innovation Day

Data dodania: 28.09.2021 | Aktualizacja: 28.09.2021, 06:33:33

6th Polish-Swiss Innovation Day, 14.10.2021, 9:00-14:30 "Cleantech: biznes świadomy ekologicznie"
Innowacyjne rozwiązania chroniące środowisko – od poprawy efektywności energetycznej po zmniejszenie zużycia zasobów i odpadów

Rejestracja: www.psid2021.pl

Dlaczego warto wziąć udział w Polish-Swiss Innovation Day?

Jaka jest rola państwa w rozwoju zielonej technologii? Gdzie firmy widzą największe szanse biznesowe związane z zielonymi technologiami? Czy inwestycje w bardziej zrównoważone rozwiązania są opłacalne? Jakie przeszkody napotykają firmy? 

W centrum uwagi znajdą się dwa obszary - niskoemisyjna produkcja i rozwiązania oparte na odnawialnej energii oraz zrównoważone budownictwo i budynki. Tematy te są szczególnie istotne w Polsce, biorąc pod uwagę szybki wzrost produkcji przemysłowej, prosperujący sektor budowlany oraz koszyk energetyczny, który w dalszym ciągu w znacznej mierze opiera się na paliwach kopalnych takich jak węgiel i gaz.

Uczestnicy będą mogli śledzić inspirujące wystąpienia i panele dyskusyjne z udziałem ekspertów ze Swiss Center for Electronics and Microtechnology (CSEM), Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego i renomowanych firm jak - ABB, Alpiq SE, DWF, Franke, Group Jobst Willers Engineering AG, REALTI, Schindler Polska, Sika Poland, Zehnder Polska. Nie zabraknie również kluczowych przykładów rozwiązań Cleantech prosto ze Szwajcarii, które zaprezentuje instytucja promująca handel i inwestycje -Switzerland Global EnterSprise.

Gospodarzami wydarzenia będą J.E. Juerg Burri, Ambasador Szwajcarii w Polsce oraz Michał Stępień (UBS), Prezes Polsko – Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

W skrócie o Polish-Swiss Innovation Day

Wspieranie innowacji to strategiczny cel polskiego rządu. Szwajcaria plasuje się na pierwszym miejscu wśród najbardziej innowacyjnych gospodarek (m.in. według  UN Global Innovation Index) a szwajcarskie firmy prężnie inwestują w Polsce, tworząc ponad 65 000 miejsc pracy.

Aby umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy obydwoma krajami, na coroczną konferencję Polish-Swiss Innovation Day zapraszani są  eksperci, politycy, wykładowcy i przedsiębiorcy, którzy promują innowacje rozwiązania. W poprzednich latach spotkania poświęcone były takim tematom jak: How to Shape a Successful Digital Ecosystem , Better Urban Life i Sustainable Mobility in Poland and Switzerland”.

Cykl konferencji jest organizowany wspólnie przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą i Ambasadę Szwajcarii w Polsce.

Jak wziąć udział w konferencji

Uczestnicy mogą bezpłatnie zarejestrować się na konferencję i wziąć w niej udział 14 października albo w trybie online (brak limitów miejsc) albo w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (liczba miejsc ograniczona). Program, notki biograficzne prelegentów oraz formularz rejestracyjny są już dostępne na stronie:https://psid2021.pl

Polish-Swiss Innovation Day 2021 jest integralną częścią Circular Week Poland 2021, który odbędzie się w Warszawie w dniach 11-17 października i będzie  promował zrównoważoną produkcję  i konsumpcję

Dlaczego powinniśmy rozmawiać o cleantech

Rosnący przez lata dobrobyt przyczynił się do gwałtownego wzrostu emisji gazów cieplarnianych oraz degradacji środowiska. Aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym i zbudować gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju, ludzie muszą zmienić swoje nawyki, ale także wykazać się pomysłowością. Przyszłość należy do produktów i usług, których wytwarzanie wymaga mniej energii i zasobów Przyszłość należy do innowacyjnych rozwiązań, które pomogą nam ograniczyć negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne..Przyszłość należy do Cleantech!

Jako kraj bez własnych źródeł energii kopalnej i mający bardzo mało zasobów naturalnych, Szwajcaria zawsze musiała być innowacyjna i inwestować w know-how. Szwajcarskie firmy tworzą nowatorskie rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej, energii odnawialnej, automatyzacji, zrównoważonej mobilności, gospodarowania wodą i ściekami czy wykorzystania odnawialnych materiałów. Chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z polskimi partnerami, aby dostrzec szanse biznesowe związane z zieloną technologią i uczą się od siebie nawzajem, aby wypracować skuteczne i opłacalne ekologiczne rozwiązania, które zapewnią zieloną przyszłość.

Z tego względu, szósta edycja Polish-Swiss Innovation Day, która odbędzie się 14 października 2021, jest poświęcona tematowi “Cleantech: biznes świadomy ekologicznie”.

Udostępnij na:

REKLAMA
Wiśniowski

Bolix

Partnerzy SARP:
Bolix BP2 Budimex Equitone ESS Audio Jaga Kluś Kone Norlys Polflam Renson Renson Schueco Semmelrock Tarasola Wienerberger Wiśniowski
Powrót na górę